Paneelidevahelised õmblused

Halvasti tihendatud või vanad paneelidevahelised õmblused – on paneelmajade üks levinumatest probleemidest. Paneelidevaheliste õmbluste hea hermetisatsioon võimaldab vähendada küttekulusid ja säilitada soodne mikrokliima siseruumides.

img

Paneelidevaheliste õmbluste tihendamisel kasutatav tehnoloogia

Varasematel aegadel kasutati paneelidevaheliste õmbluste remontimiseks tavalist mörti. Kuid kuna see ei ole elastne, tekkisid paneelide vahele praod. Paneelidevaheliste õmbluste kaudu ehitisse sisenev niiskus põhjustab hallituse ja seente tekkimist ning toimub järk-järguline seinte hävimine. Alates 1993. aastast hakati kõiki paneelidevahelisi õmblusi elastsete materjalidega kinni pätsima.
Enne tööde algust avatakse põkud ja kontrollitakse soojustusmaterjali olemasolu. Kui soojusti on paigaldatud ja selle seisukord on hea, siis piisab soojustamiseks montaaživahu kasutamisest. Soojusti puudumise korral tuleb paneelidevahelised ühendused täielikult avada. Sealt puhastatakse kogunenud mustus ja lisatakse soojusti.

Paneelidevaheliste õmbluste hermetisatsiooni tehnoloogia:

 • 01teostatakse hoone
  läbivaatus termokaamera abil;
 • 02õmblused avatakse;
 • 03vana materjal
  eemaldatakse;
 • 04ketaslõikuri abil
  puhastatakse õmblus mastiksist;
 • 05paigaldatakse tihend
  (soojustustoru);
 • 06kantakse peale
  “Bostik” hermeetik;
 • 07õmbluse ventilatsiooni
  jaoks asetatakse toru
  plaatide vahekohta.

Paneelidevaheliste õmbluste tihendamine korteris

Tänapäeval on Eesti kortermaja elanikud hakanud pöörama rohkem tähelepanu paneelidevaheliste õmbluste seisukorrale, mis võimaldab ennetada seente ja hallituse tekkimist seintel ning tagada korterites mugav elamine.
Paneelidevaheliste õmbluste remondi peab usaldama ainult professionaalidele. Sellest sõltub tehtud tööde kvaliteet. Meie ettevõte Tallinnas annab teostatud tööle alati garantii. Õmbluste remont viiakse pikaajalise staažiga kogenud spetsialistide poolt.

img

Hind

 • Paneelidevaheliste õmbluste tihendamine (hind sisaldab materjali), €/jm 5+