Välistingimustes plaat

Välistrepp ja trepp kuuluvad ehituselementide hulka, mis kannatavad suurenenud koormuste all. Seda on eriti tunda talveperioodil, kui ilmub lumi ja jää. Siin on vajalik kate, mis tagab ohutu liikumise. Kõige sagedamini kasutatakse selleks plaati. Tänavaplaat peab omama teatud omadusi.

img

Nõuded, mida esitatakse tänavaplaadile

Sõltuvalt kliimapiirkonnast võivad tänavakivide kasutustingimused olla kõige ekstreemsemad. Sellega seoses on vaja välistrepi viimistluseks valida materjali arvestades järgmiste nõuetega:

  • Vastupidavus.Välistrepp kogeb pidevalt suuri mehaanilisi koormusi. Viimistlusmaterjal peab olema kulumiskindel ning minimaalse niiskusimavusega.
  • Ohutus inimeste liikumiseks.Välistrepp puutub aastaringselt kokku looduslike sademetega: talvel jää, suvel vihmad. Välistrepil käimine ei tohiks olla libe ükskõik, mis ilmaga.

Plaat, mis on mõeldud tänavaoludes kasutamiseks, valmistatakse libisemisvastase ja külmakindlana. Materjali koostisesse, millest tänavaplaat valmistatakse, sisestatakse spetsiaalseid komponente, mis võimaldavad valmistootel temperatuurikõikumistega toime tulla. Suure kulumiskindluse jaoks on oluline selline näitaja nagu materjali poorsus.Esteetika ei jää kõrvale. Tänavaplaadiga viimistletud välistrepp on disaini ja kena väljanägemisega.


Välistrepi plaadi variatsioonid

Varem laotati välistrepi astmed reeglina tavalise ruudukujulise või ristkülikukujulise plaadiga. Nüüd on Eestis üha populaarsemaks muutuvad nn valmis trepikomplektid. Need koosnevad mitmest elemendist:

  • Trepiastme jooksu jaoks ümardatud servaga plaat. Seda nimetatakse ka karniisiks. Selle toote jaoks on libisemisvastane kate kohustuslik. See saavutatakse abrasiivse pihustamise või spetsiaalsete sisselõigete abil. Väljenägemuses ei peegeldu see üldse, kuid vähendab libisemise ohtu
  • Trepiastme jooks.Kuna see detail võtab enda peale peamisi otsakoormusi, valmistatakse see suurema paksuse ja tugevusega.
  • Põrandaliist.See detail annab kogu konstruktsioonile lõpetatuse. Sõltuvalt tootjariigist on põrandaliistud parema- ja vasakukäelised.
  • Tänavaplaat pöördastmete jaoks.Ei leidu igas kollektsioonis. Selle abiga lihtsustatakse jooksvate paneelide viimistlust.

Valmis trepikomplektide kasutamise mugavus välistrepi libisemiskindla plaadina on tingitud võimalusest täpselt arvutada vajalik plaatide arv.
Igal juhul nõuab tänavaplaadi paigaldamine erilist ettevaatust ja tehnoloogia järgimist. Parem on usaldada see asi spetsialistidele ja saab tulemust rahulikult oodata.

img